Inspiracje na ślub w plenerze

Inspiracje na ślub w plenerze

Oceń artykuł: 
Brak głosów

Moda na śluby w plenerze przyszła do nas niedawno, ale już cieszy się wielkim zainteresowaniem. Jeśli także i Ty zdecydowałaś się na takie rozwiązanie, warto się czymś zainspirować i sprawdzić, jakie dekoracje ślubne będą najciekawsze i nie obciążą Twojego budżetu!

Kwiaty we włosach
Zorganizowanie ślubu i wesela na dworze to teraz coraz częstszy sposób na oryginalną zabawę, który zachwyci gości i sprawi, że ten dzień będzie naprawdę wyjątkowy. Kto nie byłby zachwycony biorąc ślub w pięknym ogrodzie, na plaży lub klifie! Jeśli więc uda nam się już zrealizować je, to warto najpierw pomyśleć o prostych dodatkach, które upiększą nasz plener i salę. Podstawową i nieodłączną dekoracją każdego wesela są oczywiście kwiaty. Przyozdabiają one pięknie weselne stoły, tworzą kompozycje na ścianie za Młodą Parą, dodają uroku przy ławkach i krzesłach podczas ceremonii ślubnej. Kwiaty idealnie wpasują się w każde miejsce. Sprawdzą się one także w plenerze. W jaki sposób? Każdy ślub, a ten w plenerze szczególnie, wymaga oryginalnych rozwiązań, więc czemu nie kwiaty we włosach w stylu lat 70.? Wplecenie ich we włosy gościom lub przyczepienie do ubrania, będzie zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem niż wykorzystanie ich w tradycyjnych i szablonowych miejscach, jak stoły, krzesła czy ściany. Jakie kwiaty wybrać? Te, które wpasują nam się w okolicę:

  • jeśli organizujemy ślub na plaży, skuśmy się na nieco bardziej egzotyczne kompozycje;
  • na wsi postawmy na motyw łąki, czyli wszelkie zioła czy maki,
  • nad jeziorem wykorzystajmy np. lilie;
  • w górach najlepiej sprawdzą się stokrotki, niezapominajki i inne delikatne kwiaty.

Natomiast ślub w ogrodzie pozwala nam na pełną dowolność i możemy tu kombinować ze wszystkimi kwiatami i kolorami. Najlepiej wybrać świeże i żywe kwiaty, jednak jeśli obawiamy się o swoich gości, to zdecydujmy się na te sztuczne, które na pewno nikogo nie uczulą, choć mogą więcej nas kosztować.

Romantyczne świece i lampiony
Jeśli chcemy postawić na nastrojowość i kameralność, to wszelkie świeczki, światełka, lampiony i lampki idealnie się do tego nadadzą. Jest to jednak dekoracja, która wymaga bardziej profesjonalnego zaplanowania. Te ważniejsze miejsca, jak stół Młodej Pary czy parkiet, warto oświetlić tradycyjnymi lampami, ale gdzie indziej dobrze sprawdzą się te mniejsze i delikatniejsze. Świece idealnie wkomponują się w całość, gdy będą poustawiane na stołach, na świecznikach czy w innych kompozycjach. Nie chcąc ryzykować, można je też włożyć do małych, ogrodowych lampek czy lampionów i pozawieszać je we wszystkich możliwych miejscach - na drzewach, słupkach czy po prostu na sznurku. Dla tych bardziej rozrywkowych jest inne rozwiązanie - neony i wszelkie kolorowe światełka, chociażby te choinkowe. Takie źródło światła nada całej plenerowej imprezie romantycznego nastroju i klimatu oraz co ważniejsze nie nadszarpnie weselnego budżetu. Inne propozycje można znaleźć na http://dekorowanie.pl/dekoracje-w-plenerze/.

Jakie inne inspiracje?
Kwiaty na ślubie plenerowym można także wykorzystać w inny sposób. Ciekawie wyjdą kwiaty doniczkowe ustawione wzdłuż wyznaczonej ścieżki do miejsca, gdzie Para Młoda powie sobie “tak”. Zamiast kwiatów sprawdzą się na ścieżce także wspominane wcześniej lampiony. Jeśli chodzi o salę weselną, to jest kilka opcji do wyboru:

  • namiot z podłużnym stołem lub stolikami;
  • okrągłe stoliki pod białymi parasolami;
  • stoliki pod altankami.
  • Miejsce do tańczenia warto wyznaczyć wtedy między stołami, aby każdy miał dostęp do parkietu. Pomysłów jest oczywiście dużo więcej. Organizacja i dekoracja ślubów plenerowych wymaga fachowej i profesjonalnej ręki, dlatego dobrze jest poszukać firmy, która pomoże nam w tym. Taką firmą jest chociażby Artcom, jedna z lepszych firm zajmujących się dekorowaniem ślubów na terenie Warszawy, Otwocka i okolic, która zapewni klientom najlepsze rozwiązania. Więcej o firmie na stronie dekorowanie.pl
Kategorie Tresci: 
Udostępnij tekst: 
Typy tresci: