Jak dbać o rzęsy?

przedłużanie rzęs

Jak dbać o rzęsy?

Oceń artykuł: 
Brak głosów

Jak wszystkie detale urody, rzęsy wymagają odpowiedniego traktowania. Nic bardziej nie pogarsza ich kondycji niż zostawianie makijażu na noc. Pod grubą warstwą tuszu rzęsy słabną i kruszą się razem z wysuszonym tuszem. Nic dziwnego, że wypadają potem ze zwiększoną intensywnością. Samo sztukowanie ich nie wystarcza. Należy je odpowiednio pielęgnować. Do tego celu można zastosować sprawdzony już przez nasze prababki olejek rycynowy. Wystarczy regularnie smarować nim rzęsy, by wzmocnić włoski i powstrzymać je przed nadmiernym wypadaniem. Obecnie niektóre drogerie internetowe polecają rewelacyjny kosmetyk na zagęszczenie i przedłużanie rzęs. Jest to serum, które należy nakładać na rzęsy szczoteczką. Jego aktywne składniki powodują wzrost aktywności mieszków włosowych, z których wyrastają nowe włoski. Dzięki temu obserwuje się zgęstnienie rzęs o 85%, a wydłużenie o 25%. Kosmetyk jest wart polecenia dziewczynom, które zniszczyły rzęsy przez kosmetyki kiepskiej, jakości, przez zaniedbania w zmywaniu makijażu czy nadużywanie zalotki. Bardzo przyda się też paniom w średnim i starszym wieku, u których w wyniku naturalnego procesu starzenia się dochodzi do przerzedzenia rzęs, a kolejne wyrastające włoski są cieńsze i krótsze. Skutki stosowania serum są już widoczne po 2 tygodniach. Oczywiście, nie mogą być trwałe, bo proces wzrastania i wypadania rzęs trwa ciągle. Preparat jest bezpieczny dla zdrowia, choć należy uważać, by nie dostał się do oka. Może wówczas wystąpić przejściowe podrażnienie.

Gęste i przedłużone rzęsy natychmiast

Gabinety kosmetyczne proponują usługę zagęszczania i przedłużania rzęs. Jedna z metod polega na doklejaniu do każdego włoska syntetycznej rzęsy. Wygląda to naturalnie. Rzęs jest dwa razy więcej i są dłuższe. Innym sposobem jest doklejanie kępek włosków. Przy nieumiejętnie przeprowadzonym zabiegu doklejane kępki rażą sztucznością, a trudno je usunąć przy niezadowalającym wyniku. Czasami naturalne rzęsy ulegają przy tym zniszczeniu. Dlatego lepiej się zdecydować na pojedyncze doklejanie. Efekt długich i gęstych rzęs trwa kilka tygodni. Z czasem rzęsy ulegają przerzedzeniu, co jest zjawiskiem naturalnym, związanym z cyklem wzrostu włosa. Każda rzęsa ma ograniczony czas trwania, po czym wypada. A ponieważ sztuczna rzęsa jest doklejona do naturalnej, więc razem wypadają. Zabiegi zagęszczania i przedłużania rzęs trzeba powtarzać, co kilkanaście tygodni.

Lekarstwo na wydłużenie rzęs

W naszym kraju jest jeszcze niedostępny preparat, który znacznie poprawia wygląd rzęs. Składem przypomina pewien lek stosowany do leczenia jaskry. Lekarze zauważyli, że przy jego stosowaniu rzęsy gęstnieją, stają się dłuższe, mocne i zdrowe. Kosmetolodzy wykorzystali go do produkcji kosmetyku na wydłużenie rzęs. Zapewne niedługo trafi do naszych sklepów, więc piękne rzęsy będą ozdobą naszych oczu. Jedynym skutkiem ujemnym jest możliwość zmiany koloru tęczówki oka na brązowy. Panie o tym kolorze oczu nie ponoszą żadnego ryzyka. Natomiast niebiesko- i zielonookie panie raczej nie zaakceptują nowego koloru.

Izabela Salamon

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kategorie Tresci: 
Udostępnij tekst: 
Typy tresci: