Jak dbać o swoją twarzy po 30-stce? Wybierz odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy do twarzy 30+ i rozpocznij walkę z procesem starzenia się skóry!

Jak dbać o swoją twarzy po 30-stce? Wybierz odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy do twarzy 30+ i rozpocznij walkę z procesem starzenia się skóry!

Oceń artykuł: 
Brak głosów

Przekroczyłaś właśnie magiczną 30-stkę i zauważyłaś na swojej twarzy pierwsze widoczne zmarszczki oraz utratę jędrności skóry? To nic innego, jak wynik nieuchronnego procesu starzenia się skóry, który po 30-stym roku życia zaczyna być coraz bardziej widoczny na naszej twarzy. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by nieco złagodzić skutki działania czasu. Podpowiadamy zatem, jak wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy 30+ i w jaki sposób dbać o skórę, by móc cieszyć młodym wyglądem twarzy jak najdłużej!

Wybierz najlepszy krem na zmarszczki 30 na dzień

Jeżeli chcemy skutecznie wygładzić skórę i pozbyć się zmarszczek na naszej twarzy, a tym samym zapobiec szybkiemu pojawieniu się kolejnych efektów procesu starzenia się skóry, pierwsze co musimy zrobić, to zainwestować w dobry krem na pierwsze zmarszczki mimiczne. Jest to zdecydowanie podstawa pielęgnacji twarzy po 30-stym roku życia, w której powinny znaleźć silniejsze niż do tej pory substancje ujędrniające. Bardzo ważne, by w stosowanym na co dzień kremie znalazły się również odpowiednie filtry UV, które uchronią naszą skórę przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych - największego wroga młodzieńczego wyglądu twarzy.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy po 30 na noc

Dobry krem przeciwzmarszczkowy na dzień to podstawa codziennej pielęgnacji, ale nie możemy zapominać o tym, że skóra naszej twarzy wymaga odpowiedniego traktowania również w nocy. To właśnie podczas snu posiada ona najlepsze warunki do tego, by się regenerować i odbudowywać po ciężkim dniu, a także skutecznie walczyć ze zmarszczkami oraz innymi efektami procesu starzenia się skóry. Dlatego warto zapewnić jej pomoc w postaci dobrego kremu przeciwzmarszczkowego na noc. Bardzo dobrymi opiniami cieszy się m. in. krem przeciwzmarszczkowy 30+ Garnier Miracle na noc, który po przebudzeniu przynosi widoczny efekt metamorfozy i odmłodzenia skóry.

Właściwy sposób aplikacji kremów przeciwzmarszczkowych

Pamiętajmy, że sam zakup dobrych kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jeszcze o niczym nie świadczy i musimy zadbać również o ich właściwą aplikację na twarz. Po 30-stce nie wystarczy zwykle wklepanie kremu w skórę i czekanie na jego dokładne wchłonięcie w naskórek. Jeśli w taki sposób będziemy pielęgnować na co dzień swoją twarz, żaden krem nie przyniesie nam oczekiwanych efektów.

 

  • Wybrany krem ujędrniający do twarzy należy rozprowadzić po całej powierzchni twarzy kolistymi i masującymi ruchami (kierując się od dołu ku górze) - w ten sposób poprawimy napięcie skóry, pobudzimy krążenie i sprawimy, że skóra będzie skuteczniej wchłaniała aktywne składniki kremu.
  • Przy aplikacji kremu w żadnym wypadku nie możemy zapominać o skórze na szyi, na której również bardzo widoczne są efekty procesu starzenia się skóry.
  • Przed każdą aplikacją kremu należy wykonać dokładny zabieg oczyszczania twarzy, gdyż bakterie i zanieczyszczenia stanowią silną barierę dla składników aktywnych kremu.
  • Kilka razy w tygodniu warto jest wykonać na twarzy delikatny peeling, który usunie martwy naskórek, pobudzi mikrokrążenie krwi i limfy, a tym samym sprawi, że nałożony później krem będzie działał skuteczniej.
  • Codzienną pielęgnację skóry warto wspomagać również odmładzającymi maseczkami oraz profesjonalnymi zabiegami u kosmetyczki.


Jeżeli zależy nam na tym, by jak najdłużej utrzymać młody wygląd twarzy nie możemy zapominać o prowadzeniu zdrowego stylu życia - odpowiednio zbilansowanej diecie, aktywności fizycznej, unikaniu stresu czy palenia papierosów. Te czynniki mają bowiem bardzo duży wpływ na kondycję naszej cery po 30-stym roku życia.

Kategorie Tresci: 
Udostępnij tekst: 
Typy tresci: