Na co zwrócić uwagę przy wyborze zespołu weselnego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zespołu weselnego?

Oceń artykuł: 
Brak głosów

Artykuł zawiera cenne porady i podpowiedzi czym należy kierować się przy doborze zespołu weselnego. Zawarte przez nas tezy i przemyślenia poparte są wieloletnią praktyką i doświadczeniem w branży rozrywkowej. Mój poradnik to obowiązkowa lektura wszystkich przyszłych Par Młodych.

Zapewne każda Para Młoda przygotowująca się do swojego wesela, wcześniej czy później zadaje sobie pytania:

Jak dobrze wybrać zespół na wesele? Czym kierować się szukając zespołów na wesele?

Zakładam, że zdecydowanie preferujecie Państwo Zespół Muzyczny zamiast muzyki mechanicznej puszczanej przez Dj-a. 
Przed Wami trudny wybór, gdyż musicie wybrać między zespołem na wesele a "Dobrym Zespołem Na Wesele". 

Na rynku znajdziecie Państwo wiele wcieleń zespołów muzycznych od zespołów jednoosobowych, przed duety, tercety, po 4, 5, 6 osobowe zespoły muzyczne. Jeżeli zależy Państwu na dobrym zespole weselnym od razy proponuję wykreślić ze swojej listy zespoły jedno, dwu, czy trzyosobowe zespoły, gdyż najczęściej są to zespoły grające i co gorsza śpiewające z playbacku, więc nie ma to nic wspólnego z dobrą muzyką wykonywaną na żywo i z całą pewnością będzie miało wpływ na przebieg wesela. 

Zespoły weselne różnią się od siebie wieloma elementami. Niektóre z nich grają z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, inni korzystają z podkładów muzycznych, jeszcze inni niestety tylko udają, że grają albo co najgorsze i niestety częste w ogóle nie potrafią grać, a robią to kalecząc muzykę na wszelkie możliwe sposoby.


Zazwyczaj ceny zespołów grających z playbacku różnią się diametralnie od cen elitarnych zespołów weselnych. Przeważnie bywa tak, że im droższy zespół, tym lepszy i należy sobie szczerze powiedzieć, że za 1000, czy 2000 zł niestety raczej nie uda się Państwu wynająć Profesjonalnego Zespołu Muzycznego. 

Przy poszukiwaniu zespołu na wesele warto zastanowić się: 

W jakim stylu muzycznym najlepiej bawić się będą goście na Waszym weselu?

Jaki gatunek muzyczny do tańca najbardziej preferujecie?

Na te pytania warto sobie odpowiedzieć przed podjęciem właściwej decyzji. 

Zazwyczaj dobry, profesjonalny zespół na wesele jest skłonny dopasować do Waszych wymagań, ale nie warto też zbyt mocno ingerować w listę zagranych przez zespół utworów, aby nie popsuć zabawy dla gości. 

Dobry zespół weselny to taki, który potrafi dopasować repertuar do konkretnej imprezy i gości weselnych. 

Niektóre z profesjonalnych zespołów muzycznych grających na weselach jakie można spotkać na rynku proponują, aby Państwo Młodzi sporządzili przed weselem listę swoich ulubionych 10 utworów tzw. top 10 Państwa Młodych. 

Taka lista 10 ulubionych utworów w zupełności wystarczy dla zawodowego Zespołu Muzycznego, aby odpowiednio dopasować repertuar i zawrzeć w, nim to , co najbardziej lubią Państwo Młodzi. 
Warto więc zapoznać się np. z repertuarem, przejrzeć oferty i dokonać porównania. 


Z całą pewnością znajdziecie Państwo takie zespoły muzyczne, których kunszt i sposób prowadzenia imprezy będzie dla Was akceptowalny. 


Im droższy zespół muzyczny tym zazwyczaj większe instrumentarium. Nie od dziś wiadomo, że Instrumenty muzyczne w rękach zawodowych muzyków potrafią stworzyć niepowtarzalny show, niesamowitą atmosferę i doskonale umilić czas.

Wydatek związany z wynajęciem dobrego, a co z tym związane lepszego muzycznie i jakościowo zespołu zwraca się w postaci niezapomnianego, niepowtarzalnego, wyjątkowego i udanego przyjęcia weselnego i zadowolenia wszystkich gości. 

Nie bójcie się zainwestować w dobry zespół weselny, a jeżeli chcecie oszczędzać, to oszczędzajcie na innych elementach typu pokaz sztucznych ogni, czy wynajęcie 3 kamerzystów itp... 

Podczas przyjęć weselnych przytrafiają się różne sytuacje, a zespół powinien być przygotowany na każdą z nich.

Dobry zespół na wesele powinien wykazywać się więc dużym doświadczeniem. Doświadczenie, to coś czego nie da się niestety wyuczyć z książki tylko trzeba je zdobyć podczas praktyki na weselach i podczas prowadzenia różnego rodzaju imprez. 

Zapoznając się z ofertą zespołów muzycznych sprawdźcie jakie utwory preferują. Najlepszy będzie z całą pewnością zespół, który nie ogranicza się do jednego, czy dwóch stylów muzycznych, a jest w stanie zagrać wszystkie style. 

Dla osób lubiących Rock dobry zespół zaproponuje, aby na weselu pojawiły się utwory rockowe z tzw opcji Wesele na Rockowo, dla lubiących taniec - zagrają największe przeboje disco, a dla miłośników disco polo zagrają kultowy już przebój Jesteś Szalona.

Pamiętajcie, że dobry zespół muzyczny jest od tego, aby wszyscy dobrze się bawili, a chyba też po to zapraszacie swoich gości, aby w tym dniu razem z Wami dobrze się bawili.

Postawcie więc na zespół weselny elastyczny repertuarowo i stylowo. 

Już zazwyczaj pierwszy kontakt z zespołem, najczęściej e-mailowy pozwala wstępnie ocenić profesjonalizm, zawodowstwo i kompetencje i samego człowieka. Warto zwrócić uwagę na to, czy oferta którą prześle zespół jest szczegółowa, obszerna, zawiera ważne informacje, a także odpowiedzi na Państwa pytanie. 

Idealnie, jeżeli zespół przesyła również listę referencyjną, czyli kontakty do swoich byłych klientów, gdyż nie ma nic cenniejszego niż opinia klientów po weselu, na którym grał zespół. Jest to jedna z lepszych metod uzyskania opinii o zespole pozwalająca rozwiać wiele wątpliwości i ewentualnie utwierdzeniu się w słuszności dokonanego wyboru.
Gorąco polecam - sprawdźcie rekomendacje u byłych Par Młodych. 

Zapoznajcie się z ofertą zabaw oczepinowych. 
Sprawdźcie, czy zespół weselny na, który się decydujecie prowadzi zabawy na poziomie, czy też preferuje sprośne bądź wyśmiewające ludzi konkursy. 
Profesjonalne, doświadczone i zawodowe zespoły preferują zabawy z klasą, których odpowiednie zaserwowanie podczas wesele spowoduje, że oczepiny będą doskonałym elementem rozrywkowym podczas, którego goście mile spędzą czas, a nie konieczność, czy zwyczajowy obrzęd. Dobre zespoły muzyczne zazwyczaj zamieszczają na swojej stronie internetowej propozycje i opis zabaw oczepinowych

Bardzo ważnym elementem jest demo muzyczne zespołu. Najczęściej, to właśnie demo jest czynnikiem decydującym o tym, czy wybierzemy dany zespół lub przynajmniej jest to jeden z ważniejszych elementów branych pod uwagę. 

Dobry zespół to z całą pewnością dobre, obszerne, prezentujące wiele stylów muzycznych DEMO

Każdy z Państwa, mający cokolwiek wspólnego z muzyką lub ją po prostu lubi bez większego trudu rozpozna jakość i kunszt wokalny i muzyczny.

Posłuchajcie demo kilku zespołów, porównajcie jak śpiewają, jak grają, jak brzmią i wybierzcie ten zespół, który Wam się najbardziej spodoba. 

Mam nadzieję, że chodź w niewielkim stopniu udało mi się pomóc Państwu zrozumieć, na co należy zwracać uwagę przy wyborze zespołu weselnego. 

Życzę najlepszych wyborów i niezapomnianych imprez weselnych.

---

 

Marcin Książak

Music Manager

www.rewersband.pl

 

Kategorie Tresci: 
Udostępnij tekst: 
Typy tresci: