formalności

Kontrole na weselach! ZAIKS może skontrolować Wasze wesele

Kontrole na weselach! ZAIKS może skontrolować Wasze wesele

5
Średnia: 5 (1 głos)

Organizujesz wesele w innym miejscu niż własnym domu? Na imprezę może się wprosić niespodziewany gość – inspektor ZAiKS, który sprawdzi, czy opłata za utwory wykorzystane w czasie wesela została uiszczona.

Kto powinien zapłacić ZAIKS-owi?

 Mogą to być:

Na co zwrócić uwagę w umowie z zespołem muzycznym?

Na co zwrócić uwagę w umowie z zespołem muzycznym?

Brak głosów

Mnogość problemów i spraw, jakie trzeba załatwić organizując wesele sprawia, że często zapominamy o bardzo ważnych sprawach formalnych, które mają nas zabezpieczyć przed nieoczekiwanymi problemami związanymi z nierzetelnością firm świadczących nam usługi. Podobnie jest w przypadku załatwiania oprawy muzycznej na wesele. 

Sztuka zapraszania

Zaproszenia ślubne

Sztuka zapraszania

5
Średnia: 5 (1 głos)

Otrzymanie zaproszenia na wesele to dla zaproszonych wyróżnienie przez młodą parę. Forma, w jakiej to uczyni, mówi więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Warto więc, by narzeczeni przemyśleli tę sprawę odpowiednio wcześniej. Postaramy się dać kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem i wręczeniem zaproszeń.

„Całe moje życie to miejsce dla Ciebie"
Kurt Vonnegut

Kogo zapraszamy?

Obowiązki świadków

Obowiązki świadków

Brak głosów

Bycie drużbą jest z pewnością zaszczytną i odpowiedzialną funkcją. Wiąże się ona jednak z pewnymi obowiązkami, które jako świadkowie jesteśmy zobowiązani wypełnić, jeśli chcemy pomóc Młodej Parze, jak najpiękniej przeżyć ten dzień. Postaramy się wyjaśnić, na czym polega rola drużbów. Podamy tutaj ogólne wytyczne, zawsze jednak trzeba brać pod uwagę, że ustaleń w tym zakresie dokonują Państwo Młodzi i to do ich wskazań trzeba się dostosować.

Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.
Jan Paweł II

Dlaczego warto dodać płatny wpis w Śląskim Weselu?

Dlaczego warto dodać płatny wpis w Śląskim Weselu?

Brak głosów

Firmy premium wyswietlają się na mapie ze zdjęciem

Ślub konkordatowy

Ślub konkordatowy

Brak głosów

W 1998 roku została podpisana tzw. umowa konkordatowa pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stolicą Apostolską. Zgodnie z nią wszystkie osoby wyznania rzymsko-katolickiego mają możliwość zawierania tylko jednego ślubu - kościelnego, a nie jak było jeszcze do niedawna dwóch - cywilnego i kościelnego. Chodź dwie odrębne ceremonie ślubne w Urzędzie Stanu Cywilnego i kościele nie są już konieczne, to nadal można się na nie zdecydować. W celu zawarcia ślubu konkordatowego musimy najpierw udać się do Urzędach Stanu Cywilnego.
USC

Ślub cywilny - formalności

Ślub cywilny - formalności

Brak głosów

Ślub cywilny to forma prawnego usankcjonowania zawarcia związku małżeńskiego. Zawiera się go w Urzędzie Stanu Cywilnego. Od Was zależy, gdzie weźmiecie ślub, gdyż nie istnieje już rejonizacja. Wystarczy dopełnić wcześniej formalności w Waszym U.S.C. Jeśli zdecydujecie się na tę formę ślubu, musicie spełnić formalności.

Udane małżeństwo to dom, który codziennie trzeba odbudowywać od podstaw - Andre Maurom

Subskrybuj RSS - formalności