obyczaje

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne

Brak głosów

Ślub to ważne wydarzenie w życiu dwojga ludzi – publiczna deklaracja chęci spędzenia z drugą osobą reszty życia. To dzień pełen śmiechu, radości, okazja do wspólnej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. A żeby na ślubie i weselu było mnóstwo gości trzeba ich zaprosić. Stąd nieodłącznym elementem przygotowań do ślubu jest wybór zaproszeń ślubnych.

Oczepiny, czyli czego wymagać od zespołu na wesele ?

oczepiny, welon

Oczepiny, czyli czego wymagać od zespołu na wesele ?

Brak głosów

Zespół na wesele powinien poprowadzić oczepiny na Waszym weselu zgodnie z Waszym zamysłem. Co powinniśmy z nimi ustalić, a o co trzeba walczyć? Na rynku muzycznym jest bardzo wiele zespołów muzycznych i osób zajmujących się oprawą muzyczną wesel. Każdy z nich ma swój własny sposób na przeprowadzenie oczepin. Jest to jedna z głównych części Waszej uroczystości, więc powinniście zadbać, aby zabawy i konkursy były odpowiednio przeprowadzone i dobrane do nastroju gości.

Zaproszenia ślubne - funkcje i symbolika

Zaproszenia ślubne - funkcje i symbolika

Brak głosów

Autorem artykułu jest Pawu


W planowaniu budżetu na ślub oraz wesele zawsze pojawia się taka pozycja jak zaproszenia ślubne. Mimo stosunkowo niewielkiego wydatku, z jakim się wiążą zaproszenia stanowią one bardzo ważny detal. Spełniają one kilka funkcji, o których warto pamiętać.

 

Jakie funkcje spełniają zaproszenia ślubne?

Wydawałoby się, że służą one jedynie poinformowaniu o szczegółach dotyczących ślubu i wesela. Jednak ich przeznaczenie jest znacznie szersze:

Podziękowanie dla rodziców a zespół na wesele

Podziękowanie dla rodziców a zespół na wesele

Brak głosów

Jak powinno wyglądać podziękowanie dla rodziców?  Parę propozycji dla planujących wesele - niekoniecznie tradycyjnych propozycji.

Podziękowanie dla rodziców jest bardzo ważnym elementem wesela. Przez całą noc trwania imprezy, to Wy jako młodzi jesteście najważniejsi. Poza tą jedną chwilą. Wtedy jest czas, aby podziękować, złożyć życzenia i powiedzieć coś miłego Waszym rodzicom. Można także wręczyć im symboliczny upominek. To na Was, jako młodych, spoczywa odpowiedzialność za to, jak będzie wyglądać ta chwila.

Inspiracje na ślub w plenerze

Inspiracje na ślub w plenerze

Brak głosów

Moda na śluby w plenerze przyszła do nas niedawno, ale już cieszy się wielkim zainteresowaniem. Jeśli także i Ty zdecydowałaś się na takie rozwiązanie, warto się czymś zainspirować i sprawdzić, jakie dekoracje ślubne będą najciekawsze i nie obciążą Twojego budżetu!

Atrybuty panny młodej

Atrybuty panny młodej

5
Średnia: 5 (1 głos)

Zgodnie z tradycją każda panna młoda w dniu swojego ślubu powinna mieć na sobie cztery symboliczne rzeczy: coś nowego, coś starego, coś niebieskiego i coś pożyczonego. Oprócz tego pozostają jeszcze takie atrybuty jak welon, wiązanka ślubna i eleganckie buciki. Zadbać o wszystkie szczegóły powinna świadkowa, która jest dobra duszą stojącą tuż za panną młodą.

Suknia ślubna, czyli coś nowego

Oczepiny

Oczepiny są dawnym zwyczajem, który symbolizował pożegnanie się przez Młodych ze stanem Panieńskim i Kawalerskim - obrzędowi temu towarzyszą różne zabawy. Najbardziej popularne to:

Zabawy weselne

zabawy weselne

Zabawy weselne

Brak głosów

Każdy się dzisiaj raduje i Wódka Weselna wszystkim smakuje, niechaj Goście na zdrowie dziś piją, a nasi Młodzi 100 lat nam żyją!

Zabawy i konkursy odpowiednie na wesele
Iskierka
Zabawa integracyjna najlepiej nadająca się na początek wesela. Sprzyja rozluźnieniu i wzajemnemu poznaniu się. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie uścisk dłoni „iskierkę” i przekazuje je dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.

Jak rozlokować gości weselnych?

weselny stół

Jak rozlokować gości weselnych?

Brak głosów

Rozlokowanie gości Rozsadzanie gości przy weselnym stole to niebywale trudne zadanie. To sztuka wymagająca taktu, przemyślenia oraz znajomości zasad dobrego wychowania. Warto poświęcić na to czas, gdyż prawidłowe rozlokowanie gości zaowocuje dobrą zabawą na weselu.

Sztuka zapraszania

Zaproszenia ślubne

Sztuka zapraszania

5
Średnia: 5 (1 głos)

Otrzymanie zaproszenia na wesele to dla zaproszonych wyróżnienie przez młodą parę. Forma, w jakiej to uczyni, mówi więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Warto więc, by narzeczeni przemyśleli tę sprawę odpowiednio wcześniej. Postaramy się dać kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem i wręczeniem zaproszeń.

„Całe moje życie to miejsce dla Ciebie"
Kurt Vonnegut

Kogo zapraszamy?

Subskrybuj RSS - obyczaje